مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران

مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران

یکی از دغدغه اشخاص مشمول بر مالیات، ارائه اظهارنامه مالیاتی سالانه، به اداره مالیات است. تغییراتی که در سال‌های اخیر در قوانین مربوط به مالیات اعمال شده است، باعث پیچیدگی در قوانین و مقررات مالیاتی شده است، به گونه‌ای که نیاز به یک مشاور مالیاتی برای کمک به تنظیم و ارائه اظهارنامه، برای کلیه مشمولان مالیاتی حس می‌شود تا حداقل مالیات برای اشخاص، تعیین می‌شود.

در ادامه مطلب با ما باشید تا با کسب اطلاعاتی مختصر و مفید از اظهارنامه مالیاتی، بتوانید بهترین مجموعه مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران را انتخاب کنید و همچنین بتوانید با آگاهی بر کار مشاوران، نظارت داشته باشید.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی در واقع کارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی است که در آن عملکرد  مالی شخص یا فراد به صورت سالیانه در آن ثبت و گزارش می‌شود. به بیان ساده‌تر تمامی ورودی و خروجی های مالی و یا تراکنش‌های مالی در این اظهارنامه ثبت و به اداره مالیات تحویل داده می‌شود.

اداره مالیات بر طبق این گزارش یا اظهارنامه، مالیات مربوط به افراد و شرکت‌ها را محاسبه می‌کند. قابل توجه است که تمامی افرد و شرکت‌ها، حتی اگر هیچگونه فعالیت مالی هم در طول سال نداشته‌اند، باید اظهارنامه خود را تنظیم و به اداره مالیات، تحویل دهند.

درصورتی که اظهارنامه‌ها کاملا شفاف باشند و به موقع به سازمان مالیاتی ارائه شوند، مشمول جرائم مالیاتی نخواهید شد. البته با دریافت مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران و یا هر جای دیگر، مشاوران مالیاتی به شما کمک خواهند کرد که اظهارنامه را به گونه‌ای تنظیم کنید که مشمول حداقل مالیات شوید.

 

چه کسانی مشمول پرداخت مالیات و ارائه اظهارنامه مالیاتی می‌شوند؟

همانطور که گفتیم، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول قوانین مالیاتی می‌شوند. بطور دقیق‌تر اشخاص و مجموعه‌هایی که شرایط ذکر شده در زیر را دارند، مشمول پرداخت مالیات و ارائه اظهارنامه مالیاتی می‌شوند:

 • اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای املاک و مستغلات در ایران هستند. این افراد مشمول مالیات بر املاک می‌شوند.
 • اشخاص حقیقی که دارای درآمد هستند. این درآمد شامل درآمد مشاغل آزاد و یا حقوق افراد کارمند می‌شود. این افراد مشمول مالیات بر درآمد می‌شوند.
 • اشخاص حقیقی مقیم خرج از کشور که در ایران درآمد دارند، مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.
 • هر شخص حقوقی ایرانی برای کلیه درآمدهایی که در داخل و خارج از کشور دارد، مشمول مالیات می‌شود.
 • افراد غیر ایرانی هم برای کلیه درآمدهایی که در ایران کسب می‌کنند، مشمول پرداخت مالیات می‌شوند.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی به نوبه خود مشمول مالیات می‌شوند.

 

انواع اظهارنامه

اظهارنامه‌ انواع مختلفی دارد. در واقع با توجه که اشخاص حقیقی و حقوقی، مشمول چه نوع مالیاتی می‌شوند  و یا فعالیت آن‌ها، اظهارنامه‌های متفاوتی برای آن‌ها، تنظیم می‌شود. انواع اظهارنامه شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 • اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی شامل مجموعه‌های تجاری، تولیدی، خدماتی و…
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد مشاغل.
 • اظهارنامه مالیات بر املاک و مستغلات.
 • اظهارنامه مالیات بر املاک و اموال.
 • اظهارنامه مالیات بر ارث.
 • اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده.
 • اظهارنامه انحلال شرکت.

انواع اظهارنامه

اظهارنامه مالیات بر املاک.

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی تا قبل از سال ۱۳۹۱ شمسی در ایران، به این صورت بود که مودیان فرم اظهارنامه را که به صورت چاپی بود، تهیه می‌کردند و فرم را بر اساس مدارک و مستندات خود، تکمیل می‌کردند. فرم تکمیل شده به صورت چاپی و کاغذی به اداره مالیات تحویل داده می‌شد. این شیوه ارائه اظهارنامه، کاری زمانبر بود و همچنین مشکلات مربوط به بایگانی و… هم  وجود داشت.

به همین منظور از سال ۱۳۹۱، اداره مالیات سامانه الکترونیکی اظهارنامه‌ها را راه‌اندازی کرد. مودیان مالیاتی فرم اظهارنامه را در سامانه الکترونیکی، به صورت آنلاین تکمیل می‌کنند. در این صورت نیازی به مراجعه حضوری و تحویل فرم‌های اظهارنامه نیست.

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیاتی.

 

 انواع مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران

دفاتر خدمات مالیاتی و شرکت‌های حسابداری، با هدف راحتی و رفاه مودیان مالیاتی، امکان دریافت مشاوره ارائه اظهارنامه مالیاتی در تهران را به روش‌های مختلفی فراهم کرده‌اند. بطور کلی به سه روش زیر شما می‌توانید از خدمات مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران و سایرشهرستان‌ها، استفاده کنید:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره آنلاین
 • مشاوره تلفنی

هریک از این روش‌ها، معایب و مزایای خاص خود را دارند و شما با توجه به شرایط و موقعیت خود، می‌توانید یکی از این روش‌ها را برای دریافت مشاوره مالیاتی، انتخاب کنید.

 چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

همانطور که در بخش مقدمه بحث ذکر کردیم، با تغییر و پیچیده شدن قوانین و مقررات مربوط به مالیات، افراد و شرکت‌ها، برای انجام امور مالیاتی خود، مانند تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی، به کمک افراد خبره و کارشناسان امور مالیاتی، نیاز دارند.

در واقع با دریافت مشاوره از مراکز معتبر ارائه خدمات مالیاتی، شما می‌توانید با تنظیم اظهارنامه‌هایی شفاف و درعین حال هوشمندانه و ارائه به موقع اظهارنامه سالیانه، در حد امکان از ارتکاب به جرائم مالیاتی و اعمال مالیات‌های سنگین، جلوگیری کنید.

چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

مشاوران مالیاتی حامیان شما در کاهش مالیات‌های اعمالی.

 

هزینه مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران

هزینه‌ای که شما برای دریافت مشاوره به جهت تنظیم و نگارش اظهارنامه‌های مالیاتی پرداخت می‌کنید، متاثر از فاکتورهای مختلفی است. اولین فاکتور موثر در هزینه مشاوره اظهارنامه، تبحر و تجربه مشاور است. هرچقدر مشاور شما تجربه و تبحر زیادی در نگارش اظهارنامه‌ها داشته باشد، طبیعتا دستمزد بالاتری هم خواهد داشت.

فاکتور دیگر منطقه زندگی شما است، به عنوان مثال هزینه مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران متفاوت از دیگر شهرها است. بعلاوه نوع فعالیت شخص یا مجموعه و به تبع نوع اظهارنامه هم در میزان هزینه‌‌ای که بابت مشاوره مالیاتی باید بپردازید، موثر است.

 

خدمات مشاوره ارائه اظهارنامه مالیاتی در تهران

حال با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار گرفت و لزوم حضور یک مشاور مالیاتی به جهت نظارت بر نگارش اظهارنامه‌ها و عملکرد مالیاتی شما، نوبت به معرفی مجموعه‌ای معتبر و باتجربه در زمینه ارائه انواع خدمات مالیاتی از جمله مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران می‌رسد.

شرکت خدمات حسابداری A از معتبرترین و برجسته‌ترین مراکز خدمات مالیاتی از جمله مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران است که شما می‌توانید از خدمات ارزنده این مجموعه برای مشاوره در نگارش و ارائه انواع اظهارنامه‌های مالیاتی خود، استفاده کنید.

 

کلام آخر

با توجه به اینکه شما به عنوان افراد حقیقی و حقوقی، اطلاعات زیادی در زمینه قوانین و مقررات مالیاتی ندارید، همچنین با توجه به تغییراتی که سازمان مالیاتی کشور در خصوص قوانین مالیاتی اعمال کرده است، نیاز است که شما برای انجام امور مالیاتی خود، از جمله تنظیم و نگارش اظهارنامه‌های مالیاتی مربوطه، از مشاوران امور مالیاتی که دارای تجربه و دانش کافی در این زمینه هستند، کمک بگیرید.

درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید

مشاوره حسابداری