همه چیز در مورد خدمات مالی و مالیاتی تراکنش های بانکی

مالیات بر تراکنش های بانکی

با پیشرفت جوامع و اجتماع و به ویژه پیشرفت تکنولوژی بانک ها نیز سیستم حسابرسی خود را بروزرسانی کرده اند و حسابرسی به امور مالیات بر تراکنش های مالیاتی با دقت بیشتری انجام می دهند، به ویژه حساب هایی که گردش مالی بالایی در طول روز دارند. البته لازم به ذکر است که بانک ها سقفی برای حساب کاربران تعریف نکرده است و افراد هرچقدر می خواهند می توانند پول خود را برداشت یا انتقال دهند.

در این مقاله میخوانید:

موضوع مالیات بالای ۵۰۰ میلیون تومان بر اساس بخشنامه ی جدید برای افراد بیکار مطرح گردیده است. تراکنش های بانکی که توسط افراد مختلف انجام می گیرد اگر جزو کسانی باشند که درآمد دارند باید موارد درآمدی خود را در یک حساب جداگانه انتقال دهند و اظهارنامه ی خودشان را به صورت حقیقی یا حقوقی تحویل دهند. به همین علت خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی به منظور سهولت در ابراز اظهارنامه مالیاتی بوجود آمده است.

مشاوره مالیاتی

چه تراکنش های مالیاتی که بررسی نمی شوند؟

همانگونه که گفته شد افرادی که درآمد دارند باید اظهارنامه ی خود را ابراز کنند اما تراکنش های دیگر همچون: خرید و فروش ملک، ویلا، مسکن، وسیله نقلیه، هتل و… از مواردی است که در تراکنش های بانکی حساسیت ندارند.

برای اثبات اینگونه موارد باید حداکثر تا ۵ سال مستندات و مدارک بایگانی شوند تا بعد ها مشکلی بوجود نیاید. مراکزی که خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی ایجاد شده اند از ایجاد بی نظمی و گم شدن مدارک و مستندات جلوگیری می کنند.

تراکنش های مالی و مالیاتی که مورد بررسی قرار نمی گیرند

همچنین می توان از دیگر مواردی که مشمول پرداخت مالیات بانکی نمی شود نمونه های ذیل را نام برد:

  • سود های بانک ها
  • جابه جایی حساب های جاری و شخصی خود
  • واریز بابت هزینه های شخصی و عمومی در زندگی
  • درآمدی که مالیاتش پرداخت شده است.
  • درآمدی که زیر ۱۵ میلیون تومان است و مستنداتش در دسترس نیست.
  • درآمد از خرید و فروش سهام بانکی
  • برداشت و واریز شخصی در شرکت ها

مواردی که نام برده شد جزو مواردی بود که مورد حسابرسی مالیاتی قرار نمی گیرد. در حوزه ی رسیدگی های مالیاتی ابتدا محل اشتغال فرد و بعد برحسب محل زندگی فرد تعیین می شود. لازم به ذکر است که حوزه مالیاتی ارتباطی با شعب بانک ندارد.

 

خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی

 

رسیدگی به تراکنش های بانکی چه زمانی انجام می شود؟

بازه ی رسیدگی به حساب های بانکی هر سال به سال انجام می شود و برای هر سال برگ فیش صادر می کنند. تراکنش هایی که مورد حسابرسی مالیاتی قرار می گیرند بر اساس کد ملی هر شخص است که بهتر و سریعتر می توان رسیدگی کرد و افرادی که چند حساب بانکی دارند حساسیت سازمان امور مالیاتی برای اینگونه موارد بیشتر می باشد. به همین منظور خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی ایجاد شده است.

 

 

 

شاید این مقاله برای شما کاربردی باشه “خدمات مالی و مالیاتی ارزش افزوده برای کدام مشاغل تعریف شده است؟

 

نرخ مالیات

نرخ مالیات برای افراد مختلف چقدر می باشد؟

نرخ مالیات برای هر فرد بسته به نوع صنف و فعالیتی که انجام می دهد متفاوت می باشد و ثابت نیست و بلکه در هر دوره نیز متفاوت می باشد. مدت تحویل مستندات مالیاتی ۱ الی ۴ هفته می باشد. راه های مختلفی برای کاهش نرخ مالیات تراکنش های بانکی موجود است که از اصلی ترین آن ها ارائه ی اظهار نامه ی مثبت، فایل آنالیز حساب، انجام حسابرسی به شیوه ی خود، حضور افراد برای دفاعیه و…  را می توان نام برد.

قوانین گردش پول در حساب های بانکی به چه صورت است؟

مالیاتی که توسط بانک بررسی و نرخ آن تعیین می گردد از مواردی است که می توان اگر اعتراضی هست انجام شود. برحسب دستورات و بخشنامه ی بانک مرکزی کلیه ی گردش های مالی در حساب های جاری افراد بیکار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای افراد بازنشسته تا سقف ۲ میلیارد و افراد مستمری بگیر ۱ میلیارد تومان در طی یک سال شمسی می باشد. اینکار را با خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی می توان سریعتر مورد بررسی از جانب خود انجام داد.

سقف غیر مجاز گردش مالی و قوانین آن

اگر گردش مالی در حساب های بانکی در یک سال اخیر بیش از سقف مجاز رفت با تماس و یا پیامک اطلاع رسانی می شود تا مدارک و مستندات ارائه شود در غیر اینصورت حساب فرد مسدود می شود. افرادی نیز هستند که بابت درآمد و گردش حساب خود مالیاتی پرداخت تمیکند و به عنوان یک فرد عادی در بانک حساب معمولی نیز دارد.

گردش های مالی

چه گردش های مالی مشکوک هستند؟

برای بانک آنچه مورد اهمیت است تراکنش های مالی می باشد که در صورت اول این تراکنش ها عادی و تا سقف مجاز می باشد اما در مواردی این تراکنش ها غیر عادی و بیش از سقف مجاز است که اینگونه حساب ها مشکوک است و مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. شما می توانید با خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی تراکنش های بانکی خود را مورد بررسی قرار دهید تا اینگونه موارد مشکوک کمتر بوجود بیاید.

 

اطلاعیه ی جدید بانک مرکزی در مورد گردش مالی حساب

برای افرادی که تراکنش های بانکی و گردش حساب آن ها بیش از ۴ میلیارد است بانک برای اینگونه افراد برنامه ی جداگانه ای باز کرده است. این اشخاص می توانند تا سقف مجاز ۵ میلیارد گردش حساب داشته باشند اما با دقت بیشتری از سایر حساب ها مورد بررسی قرار می گیرد و اگر از پرداخت مالیات فرار کنند محکوم و جریمه خواهند شد.

حساب های مالی و مالیاتی اشخاص

رسیدگی به حساب بانکی یک سیستم جهانی است؟

رسیدگی به حساب های مالی در بانک ها به منظور جلوگیری از قاچاق انسان ها، خرید و فروش مواد مخدر، قاچاق مواد و وسایل دیگر و… انجام می شود. در کنار این موارد گرفتن مالیات توسط دولت یکی از راه های کسب درآمد دولت می باشد. در کشور های خارجی مانند: اسپانیا، ترکیه، فرانسه و… کنترل و رسیدگی بر حساب های بانکی بدون اینکه اظهارنامه خود را ابراز کنند به طور خودکار و پیشرفته انجام می گیرد.

شرکت A از شرکت هایی می باشد که در جهت سهولت در پرداخت مالیات و خدمات مالی و مالیاتی برای تراکنش های بانکی می تواند به شما کمک قابل توجهی بکند.

 

درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید