مزایای ثبت اظهارنامه شرکتی برای شرکت ها و مجموعه های خصوصی

امور مالی و ذیحسابی هر شرکت ممکن است دارای شلختگی های مالیاتی باشد و پرداخت مالیات، راه حلی است که منجر به افزایش انضباط بخش حسابداری هر شرکت می گردد. ثبت اظهارنامه شرکتی مزایای مختلفی برای مجموعه های حقوقی دارد. یکی از انواع این مزایا تنظیم مراودات مالی و حسابداری است. حسابداری در هر ارگان و سازمانی جزو پایه های اصلی تشکیل دهنده آن سازمان می باشد. عدم شفافیت مالی، مشکلات زیادی برای مدیران و مجموعه های مختلف شرکتی ایجاد می نماید.

در ایران سازمان امور مالیاتی به صورت سالیانه فراخوان های پرداخت مالیات را برای اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام می نماید و هر شرکت و یا سازمان خصوصی با ارائه اظهارنامه شرکتی خود مالیات محاسبه شده و مورد توافق را به سازمان امور مالیاتی کل کشور پرداخت می نماید.

علل اخذ مالیات از شرکت ها

دولت از مالیات استفاده ابزاری می نماید و بخش بزرگی از درآمد خود و هزینه ها را از طریق جمع آوری مالیات دریافت می کند. نوسانات نرخ قیمت ارز و … باعث می شود تا نرخ هزینه های خدمات مورد استفاده دولت هم افزایش یابد و در نتیجه میزان درآمد دولت تغییر کرده و بر افزایش مالیات و نرخ آن تاثیر می گذارد. از این رو به صورت سالیانه فراخوان های دولتی اعلام می شود و دولت به صورت مرتب نرخ مالیات را تغییر می دهد تا از کسب و کار ها بخواهد تا مالیات سالانه خود را به صورت دقیق اظهار نمایند.

اخذ مالیات هم در کوتاه مدت بر اقتصاد کلان کشور اثر مستقیم دارد و هم در بلند مدت تاثیر زیاد خود را بر روی اقتصاد نشان می دهد. کسب و کار ها هم به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند و تامین کننده اصلی درآمد ها و مالیات پرداختی دولت محسوب می شوند. دولت مالیات اخذ شده را صرف ارائه خدمات دهی به مردم و خرج های مرتبط با آن می نماید.

نظم مالی در شرکت ها

از مزایای مهم ثبت اظهارنامه شرکتی، می توان به نظم دهی امور مالی و ذیحسابی شرکت ها اشاره نمود. نظم مالی باعث می شود تا درآمد هر شرکت دو برابر وضعیت معمولی آن مجموعه خصوصی باشد. راحت ترین راه برای داشتن نظم مالی محاسبه درآمد ها و مخارج عادی شرکت است. شلختگی و بی نظمی مالی باعث می شود که دارایی ها و موجودی نقد هر شرکت به سرعت خرج شده و از دسترس خارج شود.

نظم مالی در شرکت ها

نظم مالی راه حل حسابداری برای شرکت ها

ذخیره اسناد و مدارک مالی

در ارائه اظهارنامه شرکتی بزرگترین و پر اهمیت ترین رکن حسابداری، ذخیره اسناد و فاکتور های مالی و مالیاتی می باشد. هر سند و تراکنش مالی باعث می شود تا در ارائه اظهارنامه سالانه شرکت، قدرت استدلال بیشتری برای کاهش مالیات وجود داشته باشد. ذخیره سازی اسناد به صورت بولتن نیز برای ارائه به سازمان امور مالیاتی کار بسیار کاربردی و دقیقی است.

وکالت حقوقی در ارسال اظهارنامه

هر شرکت حقوقی برای ارسال اظهارنامه شرکتی خود بسته به نوع سازمان و مجموعه ای که دارد بایستی به نوع فعالیت و ساز و کار شرکتی خود توجه نموده و وظیفه ارسال اظهارنامه را بر عهده وکیل حقوقی و یا بخش حسابداری شرکت بگذارد تا به صورت کامل در چارچوب قانون، وضعیت ارسال اظهارنامه را وی به عهده گرفته و به نمایندگی از شرکت، پیگیری نماید.

وکالت حقوقی در ارسال اظهارنامه

ارائه اظهارنامه شرکتی در موعد فراخوان عمومی

ارسال اظهارنامه بر بستر وب

یکی دیگر از مزایای اظهارنامه شرکتی با توجه به گسترش و توسعه روزافزون خدمات الکترونیکی و اینترنت، ارائه اظهارنامه و اسناد مالی بر بستر شبکه الکترونیکی و دیجیتال می باشد. اینترنت از وقتی که ظهور کرده سرعت انجام کار و پایش اطلاعات به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ارسال اظهارنامه شرکتی و الکترونیکی به صورت اینترنتی کاملا مکانیزه بوده و به سرعت قابل انجام است. کلیه اطلاعات بر خط در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد و مودی حقوقی تحت پوشش تخفیفات و معافیت های مالیاتی قرار می گیرد. همچنین تفکیک الکترونیکی مودیان بسیار سریع تر و راحت تر است و عدالت مالیاتی به درستی رعایت می شود.

قوانین و مقررات مالیاتی شرکت ها

مالیات های مختلفی از شرکت های حقوقی و مجموعه های بزرگ خصوصی دریافت می شود. این مالیات به قدری مهم است که دولت آن را در انواع مختلف مالیات تقسیم بندی و طبقه بندی می نماید. از این رو ارائه اظهارنامه شرکتی برای وکلای شرکت و مسئولین حسابداری و امور مالی یک امر بسیار حساس و قانون مند است. کشیده شدن پای شرکت به اختلافات مالی و مالیاتی، آن شرکت را وارد گرداب های قانونی و مالیاتی می نماید. به همین دلیل تمایل نمایندگان حقوقی اصولا بر استفاده از قوانین معافیت های مالیاتی و ارائه اظهارنامه در زمان شروع فراخوان های عمومی می باشد.

قوانین و مقررات مالیاتی شرکت ها

اظهارنامه های شرکتی دارای پیچ های قانونی بسیار دشواری می باشند

رفتار سازمان امور مالیاتی با شرکت ها

سازمان امور مالیاتی در چارچوب قوانین و مقررات با هر شرکتی به تناسب کارنامه مالی و مالیاتی خود، برخورد می نماید. شرکت هایی که در فرصت های ارائه شده در طول فراخوان اقدام به ارائه اظهارنامه شرکتی می نمایند از بیشترین معافیت ها و تخفیف های ممکن برخوردار می شوند و شرکت هایی که در فاصله زمانی مشخص مراجعه نکرده و کار را عقب می اندازند، به وسیله جریمه های از پیش تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی مجازات می شوند. استفاده از معایت های مالیاتی یکی از مهمترین مزایای اظهارنامه شرکتی برای هر مجموعه خصوصی می باشد.

بهترین کارگزار امور مالی و مالیاتی

هر شرکتی از نماینده قانونی و کارگزار حسابداری برای ارائه اظهارنامه شرکتی به سازمان امور مالیاتی استفاده می نماید. برخی از کارگزاران و وکلا ممکن است نیرو ها و کارمندان آن شرکت باشند و در بسیاری از موراد نیز شرکت ها و مجموعه های حسابداری با تجربه به عنوان نماینده قانونی کارفرما، به سازمان امور مالیاتی مراجعه می کنند و یا به صورت الکترونیک کلیه امور مالی شرکت بزرگتر را بروزرسانی و پیگیری می نمایند.

شرکت A بهترین مجموعه در زمینه نمایندگی قانونی ارائه دهنده اظهارنامه شرکتی بوده و دارای بهترین وکلا و متخصصین امور حسابداری و محاسباتی می باشد. این شرکت از ابتدا فراخوان های عمومی را به صورت مستمر و دقیق رصد کرده و کلیه اسناد را برای شرکت شما جمع آوری می نماید تا در زمان مقرر در قالب اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی تسلیم نماید.

درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید