جدید ترین راه های فرار مالیاتی قانونی که ناشناخته هستند !

جدیدترین راه ها برای فرار مالیاتی مطابق قوانین مالیاتی

گاهی برای اغلب اشخاص برخی از موضوعات مشترک پیش می آید. موضوعاتی که باعث می شود استرس خاصی بر ما چیره شود اما واکنش ما در ارتباط با این مسائل اغلب با آگاهی از ماهیت این مسئله قطعا فرار رو به جلو است، در صورتی که این کار فقط پاک کردن صورت مسئله است! انواع فرار مالیاتی و جدید ترین راه های فرار مالیاتی

چرا چون این مشکل، مشکل ماست نه دیگران ! حتی بعد از اینکه آن را به فراموشی بسپاریم، قطعا در پایان کار دوباره وجود آن برای ما ملموس تر خواهد بود و متوجه می شویم که چیزی تغییر نکرده است. داستان بی توجهی به مقررات هم خارج از این قاعده نیست و وقتی ما سعی می کنیم که از واقعیت ها و قوانین مطرح شده فرار کنیم، بی شک مرتکب جرم می شویم و وحشت آزار دهنده ای همیشه با ما به عنوان یک مجرم همراه است و پشیمانی زمانی به وقوع می پیوندد که در حین گریز از قوانین، گرفتار آن ها شویم و قطعا آن جرم هم بی دلیل نخواهد بود.

فرار مالیاتی

افتادن در دام مالیات های سنگین و فرار مالیاتی

به طور کلی اگر بخواهیم فرار مالیاتی در ایران را توضیح دهیم؛ باید بگوییم هر گونه تلاش قانونی یا غیر قانونی که یک کسب و کار انجام می دهد تا از پرداخت مالیات قانونی و یا کمتر پرداخت نمودن آن انجام شود. همان طور که می‌ دانید بالا رفتن نرخ های مالیاتی در همه کشور ها باعث بی انگیزگی در سرمایه‌ گذاری افراد می‌شود و آن‌ ها را وادار به پیدا کردن راه هایی برای فرار مالیاتی و دور زدن مالیات می کند. بنابراین قبل از هر چیز برای جلوگیری از فرار مالیاتی در میان کسب و کار ها، دولت ها و اداره مالیات هر کشور باید در تعیین نرخ مالیاتی و قوانین آن جوانب احتیاط را رعایت کردن کنند.

مالیات ها انواع مختلفی دارند. این در حالی است که تعریف فرار مالیاتی برای تمامی انواع مالیات ها یکسان می باشد. توجه داشته باشید که روش‌ های قانونی که برای کم کردن میزان مالیات انجام می شود اجتناب مالیاتی است. بنابراین فرار مالیاتی و اجتناب مالیاتی هر دو برای پرداخت کمتر مالیات انجام می گیرند. تفاوت اصلی بین این دو این است که اجتناب مالیاتی رفتاری قانونی بوده اما فرار های مالیاتی رفتاری غیر قانونی است. در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی درباره فرار مالیاتی در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

جدیدترین راه ها برای فرار مالیاتی مطابق قوانین مالیاتی

زمینه های پیدایش فرار مالیاتی

دریافت مالیات از گروه های مختلف جامعه بر اساس قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده انجام می شود. در این قوانین به صورت مشخص معافیت های مالیاتی، مجازات های مالیاتی و همین طور نحوه محاسبه و وصول مالیات گفته شده است. به طور کلی آنچه در اداره مالیات اجرا می شود به واسطه جایگاه شغلی و یا شرایط اقتصادی افراد را وادار به پرداخت مالیات کرده است. در نتیجه هیچ راه فراری برای پرداخت نکردن مالیات وجود ندارد. به طور مثال بارز ترین نمونه آن اخذ مالیات از کارمندان در موعد مقرر و به صورت کسر از حقوق آن ها است. در این میان برخی کسب و کار ها به دنبال پیدا کردن ترفند های فرار مالیاتی هستند. عوامل مختلفی باعث پیدایش روش های فرار از مالیات در جامعه شده است. در ادامه به شایع ترین زمینه های پیدایش فرار مالیاتی می پردازیم:

 • عدم گسترش فرهنگ مالیاتی در جامعه
 • نبودن سیستم‌ های بررسی، نظارت و پیگیری برای اخذ مالیات از کسب و کار ها
 • عدم استقلال افراد برای تسلیم کردن اظهارنامه های مالیاتی
 • تاخیر در وصول مالیات
 • مستند نبودن میزان درآمد مودیان مالیاتی

فرار مالیاتی

جدید ترین راه های فرار مالیاتی قانونی

به صورت کلی جدید ترین شگرد های فرار مالیاتی که قانونی هستند و به صورت کاملا رسمی می تواند مودیان را تحت پوشش معافیت های مالیاتی قرار بدهد عبارتند از :

 • پرداخت مالیات در موعد فراخوان های عمومی
 • محاسبه دقیق اسناد و مدارک هزینه ها
 • ارائه مدارک حسابرسی مستدل و مو به مو
 • حسابداری وضعیت اموالی که زمینه مستهلک شدن را دارند
 • شفاف سازی در خصوص میزان عایدی سال گذشته در اظهارنامه سال جدید
 • پیگیری قوانین مربوط به معافیت های مالی
 • تمامی فاکتوره های هزینه را نگه دارید

 

شما با کمک روش های انواع حدید ترین راه های فرار مالیاتی می توانید به صورت قانونی شگرد های جذابی را پیاده سازی نمایید تا پرداخت مالیات، عملی به صرفه برای شما و کسب و کار شما باشد.

پرداخت مالیات در موعد فراخوان های عمومی

شما وقتی به موقع به وظایف مالیاتی خود عمل کنید، قطعا از موهبت های مالیاتی نیز بهره مند می شوید. به عنوان مثال زمانی که مالیات کسب و کار خود را در موعد فراخوان های عمومی پرداخت نمایید، معافیت های مالیاتی نیز شامل حال شما خواهد شد. ضمن اینکه وقتی شما در ردیف بهترین مالیات دهندگان سازمان امور مالیاتی قرار بگیرید.

می توانید با عرضه به موقع اظهارنامه مالیاتی و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده به سازمان امور مالیاتی، از ۵% تخفیف مالیاتی بیشتر بر کل عایدی سه ساله خود برخوردار شوید. به این معنا که حداقل سه سال متوالی در زمان مقرر اظهار نامه مالیاتی خود را تسلیم سازمان امور مالیاتی کرده و مالیات تعیین شده را در زمان مقرر پرداخت نمایید، تا ۵ درصد کل مالیات این سه سال را به عنوان تخفیف مالیاتی از شما کسر می کنند.این یکی از جدید ترین راه های فرار مالیاتی برای مودیان مالیاتی محسوب می شود.

ر نظر داشته باشید یکی از ترفند های فرار مالیاتی پرداخت به موقع مالیات است. زیرا این امکان را به شما می‌ دهد که از تخفیفات مالیاتی برخوردار شوید. از طرف دیگر اگر جز مودیان مالیاتی خوش حساب باشید؛

محاسبه دقیق اسناد و مدارک هزینه ها

طبق قوانین مالیات، افراد هر سال بر اساس میزان درآمد و یا سود آن ها در کسب و کار های مختلف محاسبه شده و هزینه ها و استهلاک دارایی ها از آن کسر می شود. سپس مالیات آن را محاسبه کرده و باید بر اساس آن پرداخت کنند. توجه داشته باشید اگر مودیان مالیاتی تمامی مدارک و سند های مربوط به هزینه های مختلف را به صورت دقیق تنظیم و تسلیم سازمان امور مالیاتی کشور کنند، این هزینه ها از مالیات کل آن ها کسر می شود. در نتیجه میزان مالیات آن ها مبلغی منطقی خواهد شد و دیگر نیازی به فرار مالیاتی نیست.

تصویر حساب و حسابداری

ارائه مدارک حسابرسی مستدل و مو به مو

مطابق نرخ تورم و نوسانات اقتصادی، نرخ سالیانه مالیات پرداختی برابر با تغییر درآمد مودیان، متفاوت است و برای هر مودی با مودی دیگر این عدد بر حسب میزان عایدی سالیانه مودی اختلاف دارد. همچنین در بررسی های مالیاتی اصولا هزینه ها و استهلاک موجود اموال و عایدی مودی کسر گردیده و عدد باقیمانده به عنوان مالیات قطعی از مودی دریافت می گردد. دقت در ارائه مدارک حسابرسی مستدل و مو به مو به سازمان امور مالیاتی به صورت خودکار نوعی از جدید ترین راه های فرار مالیاتی قانونی ناشناخته می باشد.

سود کسب و کار از هزینه های موجود تفکیک شده و سازمان امور مالیاتی مبلغ باقی مانده را مبنای اخذ مالیات خالص قرار می دهد در نتیجه حسابرسی مستدل و دقیق به صورت کاملا مو به مو بر روی چگونگی خرج کرد مجموعه کسب و کار، تاثیر زیادی در جلب اعتماد سازمان امور مالیاتی و کاهش مالیات مودی می گذارد. این موضوع به راحتی یکی از جدید ترین راه های فرار مالیاتی است که در طول سالیان متمادی از دید مودیان مالیاتی به شدت مغفول باقی مانده است.

حسابداری وضعیت اموالی که زمینه مستهلک شدن را دارندجدید ترین راه های فرار مالیاتی

هر کسب و کاری از یک سری ابزار و وسایل برای پیشبرد درآمدزایی خود بهره می برد و در گذر زمان ابزارآلات دچار فرسودگی و کاهش قیمت می شوند به طوری که ارزش مادی آن ها نیز کاهش جدی می یابد و افت قیمت پیدا می کنند این خود یک نوع استهلاک و ضرر برای کسب و کار مربوطه محسوب می شود و در صورت امکان کارشناسی و ارائه اسناد دقیق از استهلاک مذکور در ارتباط با ابزارآلات به سازمان امور مالیاتی به صورت یک گزارش در قالب اظهارنامه مالیاتی سالیانه، زمینه بهره مندی بیشتر از تخفیف های مالیاتی در این حیطه نیز فراهم می شود که به نوعی یکی از جدیدترین راه های فرار مالیاتی قانونی محسوب می شود و به کاهش مالیات پرداختی کمک قابل توجهی می نماید.

ارائه میزان درآمد و عایدی سالیانه باعث دریافت معافیت های مالیاتی بیشتر می گردد

شفاف سازی در خصوص میزان عایدی سال گذشته در اظهارنامه سال جدید

با ارائه آخرین میزان درآمد سال پیشین در اظهار نامه سال جاری می توانید درآمد کنونی خود را با کاهش مشخص اعلام نمایید تا بازرسان مالیاتی در اسرع وقت وضعیت کاهش درآمد شما را کامل بررسی نمایند. بررسی ذره بینی مدارک اقتصادی و حسابداری ارائه شده توسط شما می تواند گواهی بر کاهش واضح عایدی کسب و کار شما باشد و این یکی از مسیر ها و جدیدترین راه های فرار مالیاتی می باشد. انواع فرار مالیاتی

در حالت معکوس این ماجرا نیز در صورتی که درآمد شما افزایش یافته و قصد ندارید پای بازرسان مالیاتی به بررسی وضعیت کسب و کار شما باز شود، بایستی در اظهارنامه سال جاری اخرین درآمد سال گذشته را با مدارک مربوط به سال گذشته ارائه نمایید تا مالیات شما مطابق سال قبل منظور شود.

پیگیری قوانین مربوط به معافیت های مالیاتی

قبل از هر چیز شما می توانید با استخدام یک گروه حسابداری مالیاتی از تمامی قوانین معافیت ها، تخفیف ها و تشویق های مالیاتی با خبر شوید. با توجه به تغییرات هر ساله نرخ مالیات بر درآمد، ممکن است برخی از مشاغل و خدمات از پرداخت کلیه یا بخشی از مالیات معاف شوند. به همین دلیل بهتر است مدام تمامی قوانین، تبصره ها و ابلاغیه های جدید مالیاتی را پیگیری کنید.

جدیدترین راه های فرار مالیاتی

تمامی فاکتور های هزینه ها را نگه دارید

توجه داشته باشید که باید در نگهداری تمامی اسناد و فاکتور های خود غافل نشوید. بنابراین کوچک ترین فاکتور های هزینه ها، مانند هزینه مربوط به صبحانه یا ناهاری که برای یک ماموریت بیرون از دفتر کار صرف شده و یا هزینه پارکینگ و … می تواند در طول سال مبالغ زیادی شده و در کاهش مالیات کل شرکت ها موثر باشد. به طور کلی می‌ توان گفت شما با نگهداری تمامی فاکتور های هزینه ها، نوعی فرار مالیاتی را بر اساس قانون انجام داده اید.

راه های فرار از مالیات حتی با کارتخوان !!!

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی درباره جدید ترین راه های فرار مالیاتی در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید که هر گاه مودیان مالیاتی با هدف فرار از پرداخت مالیات سه سال متوالی از تنظیم اظهار نامه مالیاتی خودداری کند، در این صورت مجرم شناخته شده و مجازات آن از سه ماه تا یک سال حبس تعزیری می باشد. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی از مشاوران مالیاتی کمک گرفته و تمامی روند تسلیم اظهار نامه و راه‌ های قانونی برای فرار مالیاتی را انجام دهید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

انواع فرار الیاامروزه رعایت قوانین و شناخت آن ها بهترین راه حل برای حل مشکلات مالیاتی و پیشبرد چالش های اقتصادی است و دولت با توجه به هزینه هایی که بابت خدمات متحمل می شود از محل جمع آوری مالیات درآمد کسب و کار ها، بودجه های مورد نیاز خود برای ارائه خدمات عمومی به مردم را تامین می نماید. از این رو پرداخت مالیات یک وظیفه عمومی بوده و مودیان مالیاتی برای حل چالش های مالیاتی می بایست از راه حل های قانونی بهره کافی را ببرند. زیرا عدم رعایت قوانین، جرم محسوب شده و دولت نیز مطابق قانون با مجرمین برخورد می نماید.

اما شگرد های قانونی بسیاری موجودند تا به صورت رسمی راه های فرار رو به جلو برای مودیان مالیاتی قانونمند را فراهم نمایند. یکی از معیار های بسیار مهم برای شناخت قوانین و مقررات مالیاتی مطالعه این قوانین است اما اگر فرصتی برای مطالعه در اختیار ندارید و قصد دارید که به سرعت در موعد مقرر فراخوان عمومی اظهارنامه خود را برابر با قوانین، تحویل سازمان امور مالیاتی کل کشور بدهید، بهتر است که از مشاورین و شرکت های متخصص قوانین مالیاتی کمک بگیرید. این شرکت ها دومین راه برای دور زدن قوانین مالیاتی به صورت قانونی می باشند.

پرسش و پاسخ در مورد جدید ترین راه های فرار مالیاتی

آیا راهی برای دور زدن قانونی قوانین مالیاتی وجود دارد؟
بله با کمک انجام پاره ای از اعمال حسابداری و حسابرسی امکان پوشش معافیت مالیاتی برای کل مالیات پرداختی سالیانه مودیان وجود دارد.
آیا برای حل مشکلات مالیاتی به صورت قانونی نیاز به دانش اولیه و یا تسلط بر مقررات حال حاضر وجود دارد؟
بله اما برای یادگیری قوانین نیاز به مطالعه مقررات مالیاتی وجود داشته و در صورت عدم داشتن زمان کافی می توان از واسطه ها و مشاورین مسلط به قوانین و مقررات مالیاتی بین مودی و سازمان امور مالیاتی کمک گرفت
بهترین شگرد برای بهره مند شدن از جدید ترین راه های فرار مالیاتی چیست؟
بهترین شگرد برای دور زدن قانونی مالیات، ارائه دقیق وضعیت حسابرسی و امور مالی کسب و کار مودیان مالیاتی به سازمان امور مالیاتی در بازه زمانی ارائه اظهارنامه های مالیاتی می باشد تا از معافیت های مالیاتی بیشتری بهره گیری شود.
درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

4 پاسخ

  1. راه های گفته شده در مقاله جدیدترین راه های فرار مالیاتی هستند که به صورت قانونی قابل انجام هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید