مشاوره مالیاتی کیست ؟ کجا نیاز به مشاوره مالیاتی داریم ؟

بیشتر افرادی که دارای یک کسب و کار هستند نیاز است که از راهنمایی ها و تجارب یک مشاور مالیاتی کاربلد بهره ببرند. قوانین مالیاتی بیشتر مواقع سخت و پیچیده هستند و نیاز است که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند استفاده شود. بر همین اساس در این مقاله به اینکه مشاور مالیاتی کیست؟ و چه وظایفی بر عهده اوست پرداخته خواهد شد.

تصویر مشاوره مالیاتی

کمک گرفتن از مشاور مالیاتی برای کاهش هزینه های کسب و کار امری ضروری است

 

مشاوره مالیاتی کیست ؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که مشاور مالیاتی کیست؟ در واقع باید گفت که مشاوران مالیاتی  افرادی هستند که درک عمیقی از مسائل و قوانین مالیاتی داشته و با دانش حسابداری و مالیاتی می توانند با گرفتن تصمیمات درست به افرادی که در زمینه های مالیاتی دچار مشکل شده اند کمک کنند. کارشناسان مالیاتی بعد از گفتگو با افراد و جمع آوری اطلاعاتی در زمینه اوضاع مالی افراد و شرکت ها کمک می کند تا بدهی مالیاتی خود را به حداقل رسانده و وضعیت مالیاتی خود را مدیریت کنند. با توجه به اینکه قوانین مالیات شرکت ها نسبت به درآمد افراد پیچیدگی های بیشتری دارد بنابراین نیاز است افرادی که دارای کسب و کارهای مختلف هستند؛ از خدمات مالیاتی مشاغل که توسط مشاور مالیاتی متخصص ارائه می شود استفاده کنند.

آشنایی با مشاوره مالیاتی کیست

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی موظف به پرداخت مالیات هستند و این شخص یا اشخاص، مودی یا مودیان مالیات نام دارند. مشاوره مالیاتی برای پرونده یا پرونده های مالیاتی مودیان مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. مودیانی که اصولا پرونده های مالیاتی پیچیده ای در سازمان امور مالیاتی دارند به مشاورین مالیاتی مراجعه می نمایند. یک شرکت که سرمایه گذاری ها و کسورات پیچیده دارد می تواند به دنبال یک متخصص مشاوره مالیاتی برای به حداقل رساندن مالیات های پرداختی مجموعه خود باشد.

دریافت مشاوره مالیاتی بهتر است پیش از اعلام فراخوان های دولتی سازمان امور مالیاتی صورت بگیرد. برنامه ریزی برای انجام امور پرونده مالیاتی مودیان می بایست پیش از شروع به کار، صورت گرفته که تا زمان اعلام فراخوان های عمومی مرتبط با اظهارنامه های مالیاتی، کلیه مشکلات مالیاتی پرونده مودیان حل و فصل شده باشد

تصویر حساب و کتاب

تهیه و تنظیم صورت ها و گزارش های مالی از وظایف یک مشاور مالیاتی است

 

مشاوره مالیاتی کیست و چیست؟

از آنجایی که هر ساله قوانین مالیاتی با تغییر همراه است و بیشتر افراد نسبت به این قوانین و تغییرات بی اطلاع هستند بنابراین بهتر است که از مشاوره مالیاتی که توسط کارشناسان متخصص و حرفه ای ارائه می شود استفاده کنند چرا که ممکن است با محاسبه اشتباه مالیات مجبور به پرداخت ضررهای هنگفتی شوند. باید توجه داشته که مشاوره مالیاتی بسته به وضعیت مالیات دهندگان متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر با این سوال مواجه شده اید که مشاوره مالیاتی چیست؟ باید گفت که نهاد های مختلف مالیات دهنده چه یک شرکت باشد چه یک تعاونی یا فرد نیاز است که از خدمات مشاوره مالیاتی برای به حداقال رساندن میزان پرداختی مالیات به سازمان های مالیاتی بهره ببرند.

تصویر مشاوره

با استفاده از مشاوره مالیتی پرداختی های مالیات خود را به حداقل برسانید.

 

آشنایی با وظایف مشاور مالیاتی

حال که با مشاور مالیاتی کیست و مشاوره مالیاتی آشنا شدید؛ بهتر است که با وظایف این کارشناسان نیز آشنا شوید. در وحله اول و مهم ترین وظیفه یک مشاور مالیاتی کاربلد و حرفه ای این است که مطمئن شود که نهاد مالیات دهنده از قوانین مالیاتی پیروی می کند؛ چرا که اگر شرکتی از لحاظ مالی خطایی انجام دهد اولین مظنون مشاور مالیاتی شرکت خواهد بود. البته کارشناسان و مشاوران مالیانی نیز زمانی می توانند وظایف خود را به درستی انجم دهند که با تمامی قوانین و مقررات مالیاتی و همچنین تغییرات آن آشنایی کامل داشته باشد بنابراین از جمله مهم ترین وظایف مشاور مالیاتی عبارت است از:

  • تحلیل، درک، و تفسیر درست داده ها و اطلاعات
  • دادن مشاوره به مدیران ارشد شرکت ها در زمینه افزایش سود
  • تهیه و تنظیم صورت ها و گزارشات مالی به منظور تسلیم به سازمان مربوطه، مراکز قانونی و مدیران ارشد
  • حل امور مربوط به امور مالی شرکت ها
  • تهیه و تنظیم اسناد مالی مختلف شرکت

 

تصویر حساب کردن

مشاور مالیاتی با تجربه نهاد مالیات دهنده را در پرداخت هزینه کمتر راهنمایی می کند

 

 

چرا باید از خدمات مشاور مالیاتی استفاده کرد؟

همکاری با مشاوران مالیاتی حرفه ای و متخصص سبب می شود که بتوانید در کسب و کارتان سرمایه قابل توجهی را نگه دارید. به طور کلی اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید؛ و دانش و تخصص کافی نسبت به امور مالیاتی ندارید اگر از تجربه یک مشاور مالی باتجربه استفاده نکنید مجبور می شوید که بخش قابل توجهی از سرمایه خود را به سازمان های مالیاتی پرداخت کنید. با این وجود بهره گرفتن از دانش و تخصص مشاور مالیاتی ضروری است. صاحبان کسب و کار می توانند با استفاده از مشاوره مالیاتی از پرداخت هزینه های اضافی مالیاتی جلوگیری کنند.

تصویر محاسبه مالیات و مشاور مالیاتی کیست ؟

مهم ترین ویژگی های مشاور مالیاتی حرفه ای

همان طور که گفته شد وظایف و فعالیت های مشاوران مالیاتی در سازمان ها و نهاد های مختلف متفاوت خواهد بود و بر همین اساس باید اقدام به انتخاب یک مشاور مالیاتی نمود. البته در هنگام انتخاب یک مشاور مالیاتی باید به ویژگی هایی چون داشتن روابط عمومی بالا به منظور مذاکرات دلچسب با مشتریان توجه کرد. همچنین یک مشاور حرفه ای باید بتواند به خوبی اطلاعات و روند شرکت را برای دیگران تفسیر کند. از دیگر خصوصیات یک مشاور مالی باتجربه داشتن هوش مالی بالا است تا بتواند در سخت ترین شرایط مالی ضرر و زیان شرکت را به حداقل برساند. علاوه بر اینکه این مشاوران باید از دانش حقوقی خوبی نیز برخوردار باشند چراکه امور حقوقی یک موسسه و شرکت نیز به واسطه این کارشناسان اداره می شود.

تصویر مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاوره رسمی مالیاتی چیست؟

در پاسخ به این سوال که مشاوره رسمی مالیاتی چیست؟ باید گفت که این افراد در حوزه های مالیاتی و حسابداری از تخصص و دانش کافی برخوردار هستند و مهم ترین وظیفه این افراد اداره کردن امور مربوط به منابع و مصارف شرکت است. این مشاوران با وجود تسلطی که در امور حسابداری دارند همچنین قوانین و مقررات مالیاتی را نیز به خوبی می دانند بر همین اساس می توانند در مراجع قضایی نیز پرونده های مالیاتی را پیگیری نمایند.

نرخ مشاوره مالیاتی چقدر است ؟

نرخ مشاوره مالیاتی بسته به وضعیت مالیات دهندگان (مودی یا مودیان) می تواند متفاوت باشد. خدمات مشاوره مالیاتی نیز بر همین اساس تغییر قیمت می یابد.

تفاوت نرخ مشاوره مالیاتی مودیان مختلف در هر پرونده

مودیان مختلف مالیاتی در هر عرصه به صورت متفاوتی مالیات پرداخت می کنند و بر همین مبنا نرخ مشاوره مالیاتی نیز متفاوت است و در هر کسب و کاری با کسب و کار دیگر فرق می کند. به شکل خاص دستمزد و خرج کرد مورد نیاز برای پرداخت به شرکت های مشاوره مالیاتی مرتبط با عوامل بسیار زیادی می باشد. مثلا برخی از هزینه های مشاوره مالیاتی در شهر های مختلف با مراکز استان ها متفاوت است.

 

سخن پایانی

شرکت ها و همچنین صاحبان کسب و کار های کوچک و بزرگ با انتخاب یه مشاور مالی حرفه ای و با تجربه می توانند بخش عظیمی از سرمایه خود را حفظ کرده و از پرداخت مالیات های سنگین جلوگیری می کند. افزون بر اینکه با وجود دانش حسابداری که این کارشناسان دارند می توانند در تهیه و تنظیم صورت معاملات خرید و فروش نیز به افراد کمک کنند.

اگر شما هم پرونده پیچیده مالیاتی دارید می توانید به کمک برخی از راه ها، پیش از موعد فراخوان عمومی اظهار نامه به یک مشاوره مالیاتی مراجعه نمایید. مشاوره مالیاتی بر مبنای وضعیت پرونده میزان نرخ حق الوکاله مشاوره مالیاتی را برای پرونده شما تعیین می کند.

به صورت کلی بهره گیری از خدمات مشاوره شرکت های مشاوره مالیاتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر مشاوره های مالیاتی می باشد. از طرف دیگر در صورت کشیده شدن حل و فصل پرونده به بازه زمانی بزرگتر در صورت گره خوردن مشکلات موجود در پرونده مالیاتی، بهتر است که استخدام یک مشاوره مالیاتی در دستور کار اساسی مودیان مالیاتی قرار بگیرد. در این وضعیت بهترین کار گرفتن مشاوره تلفنی و اینترنتی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و تلفنی مشاوره مالیاتی تخصصی می باشد.

 

سوالات متدوال در مورد مشاور مالیاتی کیست

مشاور مالیاتی کیست ؟
مشاوره مالیاتی یک کارشناس مالی آموزش دیده و مسلط به مقررات و قوانین مالیاتی است و از دانش حسابداری مالیاتی زیادی برخوردار است.
نرخ مشاور مالیاتی چقدر است ؟
نرخ مشاوره مالیاتی بسته به وضعیت مالیات دهندگان (مودی یا مودیان) می تواند متفاوت باشد. خدمات مشاوره مالیاتی نیز بر همین تغییر قیمت می یابد.
فرآیند تکمیل مشاور مالیاتی پرونده مودیان چگونه است ؟
در برخی پرونده ها مودیان به دلیل پیچیدگی بسیار زیاد پرونده، نیاز به در اختیار گرفتن کامل یک مشاوره مالیاتی دائمی دارند.

 

 

 

 

 

 

 

درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید