مشاوره اظهارنامه در تهران و چگونگی تنظیم اظهارنامه

مشاوره اظهارنامه در تهران

مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران به دلیل اینکه افراد مختلف به حقوقشان و حقی که دارند برسند ایجاد شده است. در چنین مواقعی افرادی وجود دارند که در جایگاه شاکی هستند اما نمی دانند از چه راهی حق خود را پیگیری کنند و قانون و منطق امور مالیاتی و حسابداری را نمی شناسند؛ از این رو افرادی در جایگاه مشاور و کارشناس وجود دارند که با ارائه مشاوره در زمینه ی اظهارنامه شما را یاری می دهند تا به حقوق قانونی و مالی خود برسید. اظهارنامه بحث تخصصی و پیچیده ای است و افرادی که در این زمینه اطلاعات و تخصصی ندارند با مشکل مواجه می شوند. به همین علت مشاوره در جهت رسیدن به حقوق قانونی لازم است.

اظهارنامه و خدمات آن

اظهارنامه از مهم ترین مدارک قضایی است که به دست شخص و سازمان غیر قضایی داده می شود. ارزش و اعتبار این نوع اوراق نسبت به اوراق دیگر بیشتر است. هر اظهارنامه بر اساس نوع آن با دیگری می تواند متفاوت باشد. اظهارنامه می تواند قضایی، مالیاتی و حقوقی باشد. اظهارنامه حقوقی سندی است که به عنوان شکایت به شخص داده می شود. این نوع اظهارنامه نیز شامل اظهارنامه ارث، عملکرد و املاک می باشد.

مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران برای اظهارنامه مالیاتی نیز مشاوره های کاربردی و ارزشمندی ارائه می کند. این نوع اظهارنامه نیز به سبب تنظیم شاخص های مالی حقیقی و حقوقی و پرداخت مالیات بوجود آمده است که با ارائه ی سند و مدرک معتبر از اسناد مالیاتی و شاخص های مالی خود در سامانه امور مالیاتی این امر راحت تر شده است.

اظهارنامه قضایی و حقوقی چیست و چه کاربردی دارد؟

اظهارنامه قضایی بر طبق ماده ی ۱۵۶ قانون مدنی ابزاری است که در دادگاه بدون طرح دعوی می تواند درخواست خود را به دادگاه و طرف مقابل کند و در صورت صلاحدید مسائل مابین طرفین حل شود. ارائه ی چنین اظهارنامه ای نیز در صورت الزام و اجبار دادگاه باید آورده شود.

اظهارنامه حقوقی به این جهت تنظیم می شود که حق خود را از طرف مقابل احقاق کند. نحوه ی ارسال اظهارنامه به شکل مراجعه به دفاتر قضایی یا خدمات اینترنتی آن ها می باشد. مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران به همین علت شکل یافته است تا افراد از سردرگمی های مربوط به ارائه ی این مفاد خلاص شوند.

اظهارنامه قضایی و حقوقی چیست و چه کاربردی دارد؟

اظهارنامه حقوقی و قضایی

اظهارنامه شامل چه فوایدی می باشد؟

اظهارنامه های حقوقی، مالیاتی و قضایی جهت اعلام حیثیت و اراده به فردی است که از او شاکی هستند. مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران می تواند از مراجعه به دادگاه جلوگیری کند و شکایت پس گرفته شود. ارسال اظهارنامه می تواند به شکل اجباری و اختیاری باشد؛ به عنوان مثال اگر کسی مبلغ ۲۰ میلیون تومان از کسی طلب داشته باشد می تواند با ارائه ی اظهارنامه حق خود را باز پس گیرد؛ البته قابل ذکر است که بر اساس تاریخی که بر روی اظهارنامه نوشته می شود اگر از موعدش گذشته باشد ادامه ی دعوی به دادگاه ارجاع خواهد شد.

مندرجات اظهارنامه چه چیزهایی است؟

اظهارنامه فرمی است که به صورت کاغذی در وزارت دادگستری چاپ و در دادگستری و  …  توزیع می شود. اظهارنامه شامل نام و نام خانوادگی اظهار کننده، موضوع اظهارنامه که در چه عنوانی نوشته شده است، نشانی و اقامتگاه طرف مقابل، خلاصه ای از اظهارات طرف دعوی، خلاصه ی جواب می باشد.

مندرجات اظهارنامه چه چیزهایی است؟

اظهارنامه قانونی

مالیات بر چه افرادی اجباری است؟

هنگامی که دولت هزینه های عمومی را در اختیار افراد جامعه قرار می دهد؛ همه ی افرادی که از این امور استفاده می کنند ملزم به دادن مالیات به دولت هستند. در صورت ندادن مالیات طبق قانون شخص مالیات دهنده مجازات خواهد شد. مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد دو قسم از مالیات را شامل می شود. سال مالی بر اساس سال شمسی تعیین و مشخص می شود که برای هر شخص مالیات دهنده یک سال می باشد.

اظهارنامه عملکرد و آشنایی با آن

این اظهارنامه برای شرکت ها تهیه می شود. مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران این اظهارنامه و نحوه ی آشنایی با آن را توضیح می دهد. اشخاص حقیقی و حقوقی پس از آنکه یک سال شمسی به پایان رسید؛ گزارش عملکرد خود را در پرداخت مالیات گزارش می دهند. در واقع اظهارنامه عملکرد همان اظهارنامه مالیاتی است. در این اظهارنامه اشخاصی که مالیات پرداخت می کنند تمامی سود و زیان های خود، درآمد ها، معافیت، بخشودگی و  …  را به سازمان امور مالیاتی به صورت اظهارنامه مالیاتی گزارش می کنند.

در انتها کارکنان مالیاتی با بررسی این اظهارنامه مقدار پرداخت مالیات را به شخص مالیات دهنده ابلاغ می کنند. این سازمان می تواند به پایین آوردن هزینه ها و همچنین صرف وقت کمتر بر مقدار مالیات، مالیات دهندگان نظارت کافی را اتخاذ کند. مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران مشکل اکثر افرادی را که نمی دانند مالیات چیست و چگونه پرداخت می شود را حل کرده است.

اظهارنامه عملکرد و آشنایی با آن

اظهارنامه عملکرد

جریمه و مجازات ندادن مالیات

افرادی که به هر دلیلی مالیات خود را پرداخت نمی کنند بر اساس ماده ۱۹۲ قانون اساسی اشخاص حقیقی شامل ۳۰ درصد جریمه می شوند که در مقابل افراد عادی ملزم هستند ۱۰ درصد مالیات پرداخت کنند. این قانون برای اشخاص حقوقی شامل ۴۰ درصد جرایم می باشد. افرادی هستند که با کمک مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران، به دلیل اینکه ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات کاری وقت گیر است موقع و سریع انجام می دهند که این نیز به نوبه ی خود از سمت دولت شامل مزایا می باشد.

افرادی که سه سال پشت سر هم اظهارنامه و مالیات خود را سر موعد پرداخت و ارائه کنند در پایان سال سوم، دولت ۵ درصد از مالیاتی را که پرداخت کرده اند به عنوان جایزه به مالیات دهندگان می دهد.

اظهارنامه مالیاتی بر ارزش افزوده و ارث

اظهارنامه ی ارزش افزوده نیز در هر مرحله از تولید و توزیع کالا ها و محصولات مالیات بر آنها تعلق میگیرد. مالیات بر ارث نیز شامل مالیاتی است که فردی متوفی شده است و از دارایی آن فرد به فرزندان و سایر افراد ارث می رسد و برای سازمان امور مالیاتی نیز مالیات تعلق می گیرد.

اظهارنامه مالیاتی بر ارزش افزوده و ارث

مالیات بر ارث

شرکت A در خصوص مشاوره ارائه اظهارنامه در تهران کمک قابل توجهی به افرادی که نحوه ی پرداخت مالیات یا ارائه اظهارنامه را به تعلیق می اندازند، می دهد. این شرکت با ارائه مشاوره تخصصی و دقیق، امور مالی و حقوقی کسب و کار ها را مستمر پیگیری می نماید.

درخواست مشاوره مالیاتی
چرا تنظیم اظهار نامه مالیاتی خود را به مشاوران مالیاتی بسپاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درصورت نیاز به مشاوره شماره تماس خود را ثبت کنید

مشاوره حسابداری